RF Sistemi

TARLA demet hattı, dört süper iletken TESLA boşluğu kullanılarak 40 MeV’e kadar hızlandırılan 1 mA ortalama akıma sahip bir tohum ışını oluşturur. Her boşluk, radyo frekans dalgaları yayan katı hal amplifikatörü ile desteklenmektedir. Ayrıca enjektör sistemi iki normal iletken RF yapısından (demetleyici boşlukları olarak adlandırılır) oluşur. Şekil, TARLA RF sisteminin blok şemasını gösterir.

TARLA’daki Master Osilatör (MO) ve faz referans sistemi, düşük faz gürültüsü ve faz sürüklenmeleri ile geniş çapta yayılan konumlara çeşitli RF referans frekansları (10-3900) MHz sağlar.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Demetleyici Boşlukları

Subharmonik demetleyici boşluğu (SHB) (260MHz) ve temel demetleyici (FB) boşluğu (1.3GHz), e-tabancadan gelen ~500 ps FWHM uzunluğundaki demetleri balistik demetleme yoluyla ilk süper iletken (SC) boşluğun ilk hücresinin içindeki 10 ps boyuna (zamansal) bele sıkıştırmak için kullanılır. Demetleyici boşlukların ana parametreleri Tablo’da verilmiştir.

SHB

FB

Ünite

Frekans

260

1300

MHz

Aralık Voltajı

35

20

kV

Giriş Gücü

1067

320

Watt

Q

12000

13750

Ayar Aralığı

250

1500

kHz

Rakamlar TARLA demetleyici boşluklarını göstermektedir.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Amplifikatörler

Her süper iletken TESLA boşluğu kendi başına 18 kW (doymuş) katı hal güç amplifikatörü tarafından tahrik edilir ve amplifikatörler, şekilde gösterildiği gibi RF denetleyicileri tarafından kontrol edilir (Bkz. RF sisteminin blok şeması). RF gücü dalga kılavuzları ile RF boşluklarına aktarılır ve bağlayıcılar tarafından boşluklara beslenir.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]